У К Р А Ї Н А
Городищенської сільська рада
Бахмацького району Чернігівської області
РІШЕННЯ
( двадцять першої сесії шостого скликання)
від 09.12.2012р.
с.Городище
Про податок на нерухоме майно,
відмінне від земельної ділянки
Керуючись ст.26 п.24, ст.69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та відповідно до р.12 ст.265 Податкового кодексу України
сільська рада вирішила:
1. Запровадити на території Городищенської сільської ради податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.
2.Затвердити Положення про збір податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки (додається).
3.Дане рішення вступає в силу з 01.01.2014року.
4. Рішення 7 сесії 6 скликання від 11 липня 2011 року «Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» вважати не дійсним
5.Контроль за виконання даного рішення покласти на комісію з питань бюджету, комунальної власності та соціально-економічного розвитку.
Сільський голова: В.М.Тишенко
Додаток до рішення
21 сесії 6 скликання сільської ради
від 09.12.2013р.
Положення
про збір податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки
Розділ І.Загальні положення.
1.1.Збір податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки встановлюється на основі Податкового Кодексу України, Бюджетного Кодексу України, Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» ( зі змінами і доповненнями) від 02.12.2010№2756-VІ
1.2.Це положення є обов»язковим до виконання юридичними особами, фізичними особами, які є власниками житлової нерухомості.
Розділ ІІ. Механізм справляння податку
2.1.Платники податку
2.1.1.Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об»єктів житлової нерухомості.
2.1.2. Визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:
а) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
б) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
в) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
2.2. Об'єкт оподаткування і база оподаткування податком
2.2.1. Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової нерухомості.
2.2.2. Не є об'єктом оподаткування:
а) об'єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);
б) об'єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом;
в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;
г) садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку;
ґ) об'єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім'ям та прийомним сім'ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об'єкта на сім'ю;
д) гуртожитки.
2.2.3. Базою оподаткування є житлова площа об'єкта житлової нерухомості:
- об'єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом державної податкової служби – Бахмацькою МДПІ, на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.
- об'єкти житлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з житлової площі об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.
- у разі наявності у платника податку кількох об'єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об'єктів.
2.3 Пільги зі сплати податку
2.3.1. База оподаткування об»єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи – платнику податку, зменшується:
а) для квартир - на 120 кв.метрів;
б) для житлового будинку – на 250 кв.метрів;
в) для різних видів об»єктів – на 370 кв.метрів.
Така пільга надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.
2.4 Ставки податку
2.4.1. Ставки податку встановлюються сільською радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі об'єкта житлової нерухомості:
- для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 0,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
-для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
- для різних видів об»єктів, площею до 740 кв. метрів – 1% розміру мінімальної заробітної плати; площею більше 740 кв. метрів – 2,7% розміру мінімальної заробітної плати.
Розділ ІІІ. Порядок обчислення та строки сплати податку
3.1. Податковий період
3.1.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
3.2. Порядок обчислення суми податку
3.2.1. Обчислення суми податку з об'єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться органом державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості.
3.2.2. Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються Бахмацькою МДПІ за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу.
Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Бахмацька МДПІ надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику після отримання інформації про виникнення права власності на такий об'єкт.
3.2.3. Платники податку на підставі документів, що підтверджують їх право власності на об'єкт оподаткування та місце проживання (реєстрації), мають право звернутися до органів державної податкової служби – Бахмацької МДПІ для звірки даних щодо житлової площі житлової нерухомості, пільги зі сплати податку, ставки податку та нарахованої суми податку.
Орган державної податкової служби – Бахмацької МДПІ проводить перерахунок суми податку і надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику відповідно до цього пункту.
3.2.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані до 15 квітня року, в якому набрала чинності ця стаття, а в наступні роки щоквартально, у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати органам державної податкової служби – Бахмацькій МДПІ відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
3.2.5. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають органу державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт.
3.2.6. У разі набуття права власності на об'єкт житлової нерухомості протягом року податок нараховується з дня виникнення права власності на такий об'єкт.
3.2.7. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з
1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив
право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому виникло право власності.
3.2.8. Орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
3.3. Порядок сплати податку
3.3.1. Податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до місцевого бюджету Городищенської сільської ради, згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
3.4. Строки сплати податку
3.4.1. Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Розділ ІV. Відповідальність та контроль
4.1. Відповідальність
4.1.1. Платники збору, зазначені у п.2.1 цього Положення, несуть відповідальність за неподання у встановлені терміни податкової декларації по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до органу державної податкової служби, за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати збору до бюджету відповідно до Податкового кодексу України, інших законодавчих та нормативних актів.
4.2. Контроль
4.2.1. Контроль за сплатою збору здійснюється державною податковою службою .
Секретар сільської ради Неволько Н.П.
АНАЛІЗ
Регуляторного впливу проекту рішення сесії Городищенської сільської ради
«Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»
Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Пісківської сільської ради «Про податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки» підготовлено згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04 № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту».
1. Проблема, яку планується розв'язати.
З прийняттям Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755 – VI встановлюється новий податок – податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості
База оподаткування об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом державної податкової служби на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.
База оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:
а) для квартири – на 120 кв. метрів;
б) для житлового будинку – на 250 кв. метрів;
В)для різних видів об»єктів – на 370 кв.метрів.
Відповідно до Податкового кодексу України ставки податку встановлюються сільською радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі об'єкта житлової нерухомості:
- для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
- для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
- для різних видів об»єктів, площею до 740 кв. метрів – 1% розміру мінімальної заробітної плати; площею більше 740 кв. метрів – 2,7% розміру мінімальної заробітної плати.
2. Метою регулювання є:
- отримання додаткового обсягу надходжень до сільського бюджету ;
- забезпечення дотримання вимог Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755 – VI;
- відкритість процедури, прозорість дій органу місцевого самоврядування при вирішенні питань, пов'язаних зі справлянням податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.
3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей.
Альтернатива відсутня. Згідно вимог Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755 – VI введення в дію податку на нерухоме майно відмінного від земельної ділянки є обов'язковим.
- для різних видів об»єктів, площею до 740 кв. метрів – 1% розміру мінімальної заробітної плати; площею більше 740 кв. метрів – 2,7% розміру мінімальної заробітної плати.
- для різних видів об»єктів, площею до 740 кв. метрів – 1% розміру мінімальної заробітної плати; площею більше 740 кв. метрів – 2,7% розміру мінімальної заробітної плати.
Ставки податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, запропоновані проектом рішення Городищенської сільської ради "Про податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки" чітко визначені відповідно до вимог Податкового кодексу України є максимально прийнятними та економічно обґрунтованими.
4. Механізм розв'язання проблеми.
Проблему наповнення доходної частини сільського бюджету пропонується розв'язати шляхом затвердження проекту рішення Городищенської сільської ради «Про податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки».
Запропонований вихід із ситуації, що склалася, відповідає принципам державної регуляторної політики, а саме: доцільності, ефективності, збалансованості, передбачуваності, принципу прозорості та врахування громадської думки.
Даний проект рішення сільської ради підлягає оприлюдненню на офіційному сайті Бахмацької районної ради.
5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акту.
Прийняття вищезазначеного рішення сільської ради надає можливість:
- отримати стабільні надходження до сільського бюджету;
- збільшити обсяги видатків для забезпечення фінансування повноважень органів місцевого самоврядування.
Позитивними факторами будуть:
- додаткові надходження до сільського бюджету ;
- здійснення планування та прогнозування надходжень від сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки при формуванні сільського бюджету.
6. Очікувані результати прийняття запропонованого регуляторного акту.
Планується стабільне надходження податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки до сільського бюджету в залежності від кількості введення в експлуатацію нерухомого майна, яке підлягає оподаткуванню та зміни законодавства.
Додаткового фінансування введення в дію запропонованого НПА не потребує.
Аналіз вигод та витрат проекту рішення.
Сфера впливу
Вигоди
Витрати
Органи місцевого самоврядування
Збільшення надходжень до сільського бюджету і можливість збільшення витрат на фінансування покладених на органи місцевого самоврядування повноважень.
Процедура розробки регуляторного акту, збільшення навантажень на працівників державних установ по забезпеченню виконання вимог, встановлених проектом
Фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості
Прозорість дій місцевих органів влади, гарантоване забезпечення належними умовами для забезпечення життєдіяльності сільської ради
Витрати на сплату податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.
7. Обґрунтування терміну дії запропонованого регуляторного акту.
Термін дії запропонованого регуляторного акту має постійний характер з моменту набрання ним чинності, з можливістю внесення до нього змін та його відміни у разі зміни чинного законодавства, чи в інших необхідних випадках.
8. Показники результативності регуляторного акту.
Показником результативності зазначеного рішення є надходження від сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.
Базове відстеження здійснювати після набрання чинності регуляторним актом або більшістю його положень, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності цього рішення; повторне – через рік з дня набрання ним чинності; періодичне – раз на кожні три роки.
9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акту.
Відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватися за допомогою наступних заходів:
- аналіз статистичних даних щодо надходження від сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки;
- відстеження динаміки зростання надходжень від сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.
Пісківська сільська рада
Бахмацького району Чернігівської області
РІШЕННЯ
(двадцять першої сесії шостого скликання)
с.Городище
09.12.2013р.
Про визначення мінімального розміру
місячної орендної плати за один квадратний
метр загальної площі не рухомого майна.
Керуючись ст.25 Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні", підпункту 170.1.2. пункту 170.1. статті 170 Податкового кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1253 "Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб " , наказу Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 19.08.2011 №155 № «Про прогнозні середньорічні показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України на 2014 рік» та з метою забезпечення надходжень до бюджету сільська рада вирішила:
1. Визначити мінімальний розмір місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна без врахування податку на додану вартість згідно з додатком , яка складає:
- 6 грн. – для некомерційної діяльності, в тому числі для проживання фізичних осіб;
- 12 грн. – для впровадження виробнича діяльності ;
- 18 грн. – для провадження іншої комерційної діяльності ;
2. Затвердити розрахунок мінімального розміру місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна по Городищенській сільській раді на 2014 рік ( Розрахунок додається ).
3. Рішення набирає чинності з 01 січня 2014 року.
4. Рішення другої сесії шостого скликання від 02.12.2010 року « Про визначення мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна» вважати таким, що втрачає чинність з 01.01.2012 року.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету , комунальної власності та соціально-економічного розвитку сіл.
Сільський голова: В.М.Тишенко
Додаток
до рішення 21 сесії 6 скликання
сільської ради
від 09.12.2013 р.
Розрахунок
мінімального розміру місячної орендної плати за квадратний метр загальної площі нерухомого майна по Городищенській сільській раді
Розрахунок мінімального розміру місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна проведено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1253 № «Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб» Максимальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна розраховується за формулою :
Р нерух.(грн./ кВ.м) = _____Р новозбуд.( грн../кВ.м.)_ х Ф
К новозбуд. х 12
де Рновозбуд – вартість одного квадратного метра новозбудованого житла. Згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово – комунального господарства України від 19.08.2011 р.№ 155 ««Про прогнозні середньорічні показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України на 2012 рік» вартість 1 кв.метра загальної площі квартир будинку ( з урахуванням ПДВ) по Чернігівській області складає 4935 грн.
К новозбуд - коефіцієнт окупності об'єкта зданого в оренду, що відповідає проектному строку його експлуатації. Відповідно до наказу Державного комітету будівництва, архітектури, та житлової політики України від 30 вересня 1998 року № 215 « Про затвердження єдиного класифікатора житлових будинків залежно від якості житла та наявного інженерного обладнання » визначається клас будівель по Городищенській сільській раді по капітальності та строки їх служби, будинки відповідають третьому та четвертому класу. Середній строк служби експлуатації будівель третього та четвертого класу – 100 років.
Р нерух ( грн../кВ.м) = 4935 грн х 12 = 5,92 грн ; округлено до 6 грн.
100 років
Згідно з методикою під час визначення мінімальної вартості місячної оренди 1 кв.метрів загальної площі нерухомого майна застосовуються додаткові коефіцієнти функціонального використання об'єкта нерухомого майна ( Ф ) які дорівнюють :
- для некомерційної діяльності в тому числі для проживання – 1 ;
- для провадження виробничої діяльності -2;
- для впровадження іншої комерційної діяльності – 3.
Мінімальні розміри місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна по Городищенській сільській раді на 2012 рік складають :
6 грн. – для некомерційної діяльності, в тому числі для проживання ;
12 грн. – для впровадження виробничої діяльності;
18 грн. – для впровадження іншої комерційної діяльності.
Секретар виконкому Неволько Н.П.