Бахмацька районна рада - офіційний сайт

Неділя, 28 квіт. 2024 - 00:51:40

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення першої сесії

районної ради сьомого скликання

02 грудня 2015 року

РЕГЛАМЕНТ

роботи Бахмацької районної ради

сьомого скликання

РОЗДІЛ І.

Загальні положення

Стаття 1. Районна рада є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні

інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених чинним законодавством. Порядок діяльності Ради, її органів, депутатів, посадових осіб та виконавчого апарату визначається Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про запобігання корупції», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних», іншими законодавчими актами та цим Регламентом.

Стаття 2. Районна рада складається з депутатів, обраних громадянами району згідно із Законом України "Про місцеві вибори". Районна рада вважається повноважною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від загального складу ради, повноваження яких визнано і не припинено в установленому законом порядку.

Стаття 3. Здійснення районною радою своїх повноважень будується на основі ініціативної і активної участі в її роботі кожного депутата, колективному вільному обговоренні і вирішенні питань місцевого значення, поєднань місцевих і державних інтересів, правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності, законності, широкому залученні громадян до управління громадськими справами та реалізації волі виборців через своїх депутатів, відповідальності і підзвітності перед радою утворених нею органів, обраних або призначених посадових осіб.

Стаття 4. Робота районної ради ведеться планово. Плани роботи районної ради складаються з врахуванням пропозицій голови районної ради, заступника голови районної ради, постійних комісій, депутатів районної ради, і затверджуються рішенням ради.

Стаття 5. Районна рада є юридичною особою, діє у межах наділених власних повноважень

самостійно і несе відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

Стаття 6. Районна рада, її органи, депутати та посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, та в межах повноважень, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 7. Районна рада та її органи проводять роботу відкрито і гласно, систематично інформують населення про свою діяльність, прийняті рішення та хід їх виконання.

Стаття 8. Не пізніше як на другій сесії затверджується регламент роботи відповідної ради, а

також положення про постійні комісії ради.

Стаття 9. Регламент роботи районної ради – це нормативний акт, затверджений радою. Порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника районної ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради,

що діяв у попередньому скликанні.

У разі наявності розбіжностей норм Регламенту з нормами чинного законодавства України, діють норми чинного законодавства України.

Повноваження районної ради

Стаття 10. Питання, які вирішуються районною радою виключно на пленарних засіданнях ради:

1. Обрання голови ради, відповідно заступника голови районної ради, звільнення їх з посади.

2. Утворення, обрання і ліквідація постійних та інших комісій ради, зміна їх складу, обрання голів комісії.

3. Утворення президії (колегії) ради, затвердження положення про неї.

4. Затвердження за пропозицією голови ради структури виконавчого апарату ради, його чисельності, встановленої відповідно до типових штатів, затверджених Кабінету Міністрів України, витрат на утримання ради та її виконавчого комітету.

5. Затвердження регламенту ради.

6. Затвердження плану роботи ради з урахуванням вимог статті 32 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», заслуховування звіту про його виконання.

7. Заснування засобів масової інформації районної ради, призначення і звільнення їх керівників.

8. Заслуховування звітів постійних комісій, керівників органів, які рада утворює, обирає та призначає.

9. Розгляд запитів депутатів, прийняття рішень по них.

10. Прийняття рішень щодо дострокового припинення повноважень депутата ради в порядку, встановленому законодавством.

11. Визначення відповідно до закону кількісного складу ради.

12. Прийняття за пропозицією територіальних громад рішення щодо проведення консультативного опитування з питань, які стосуються їх спільних інтересів.

13. Здійснення відповідно до закону повноважень щодо організації проведення всеукраїнських референдумів та виборів органів державної влади і місцевого самоврядування.

14. Затвердження відповідного до Закону Положення про зміст, опис та порядок використання символіки району.

15. Прийняття рішень щодо об'єднання в асоціації, вступ до асоціацій та інших форм добровільних об'єднань органів місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад, а також про вихід із них.

16. Затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку району, цільових програм з інших питань, заслуховування звітів про їх виконання.

17. Затвердження районного бюджету, внесення змін до нього відповідно до Бюджетного кодексу, затвердження звіту про його виконання.

18. Розподіл переданих з державного бюджету коштів у вигляді дотацій, субвенцій відповідно між місцевими бюджетами району.

19. Вирішення за дорученням відповідних місцевих рад питань про продаж, передачу в оренду, концесію або під заставу об'єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебувають в управлінні районної ради, а також придбання таких об'єктів в установленому законом порядку.

20. Вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста, що перебувають в управлінні районної ради. Прийняття рішень про реорганізацію, ліквідацію, створення підприємств та організацій, які засновані на спільній власності територіальних громад району. Призначення і звільнення їх керівників. Затвердження методик, інструкцій, положень з питань і розрахунку орендної плати надання пільг по орендній платі, відчуження основних засобів підприємств та організацій, передачі майна під заставу.

21. Вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

22. Вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів районного значення, а також про скасування такого дозволу.

23. Встановлення правил користування водозабірними спорудами, призначеними для задоволення питних, побутових та інших потреб населення, зон санітарної охорони джерел водопостачання, обмеження або заборони використання підприємствами питної води у промислових цілях.

24. Прийняття рішень про організацію території і об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення пропозицій до відповідних державних органів про оголошення природних та інших об'єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам'ятниками історії та культури, які охороняються законом.

25. Прийняття за пропозицією відповідних сільських, селищних, міських рад рішень, пов'язаних із створенням спеціальних вільних та інших зон, зміною у статусі цих зон, внесення до відповідних органів пропозицій з цих питань.

26. Прийняття рішень з питань адміністративно-територіального устрою в межах і в порядку, визначених законом.

27. Прийняття рішень щодо делегування районній державній адміністрації окремих повноважень районної ради.

28. Заслуховування звітів голови районної державної адміністрації, його заступників, керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів районної державної адміністрації про виконання програм соціально-економічного розвитку, бюджету, рішень ради із зазначених питань, а також про здійснення районною державною адміністрацією делегованих їй радою повноважень.

29. Прийняття рішень про недовіру голові районної державної адміністрації.

30. Прийняття рішень про звернення до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження районної ради.

31. Внесення до Кабінету Міністрів України пропозицій щодо голови районної державної адміністрації.

32. Надання згоди на передачу об'єктів державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селища, міст, та прийняття рішень про передачу об'єктів права спільної власності територіальних громад сіл, селища, міст, що перебувають в управлінні районної ради, у державну власність.

33. Затвердження відповідно до Положення про помічника-консультанта депутата районної ради та опису посвідчення помічника-консультанта депутата районної ради.

34. Заслуховування інформації прокурорів та керівників органів внутрішніх справ про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території.

35. Районна рада може розглядати і вирішувати на пленарних засіданнях й інші питання, віднесені до її відання діючим законодавством.

РОЗДІЛ ІІ.

Організація роботи районної ради

Скликання сесій районної ради.

Стаття 11. Районна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія – це основна організаційно - правова форма діяльності ради, яка відповідно до законодавства дає можливість всебічно враховувати досвід і думки всіх депутатів, їх виборців та приймати відповідні рішення. Сесія районної ради складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Стаття 12. Перша сесія новообраної районної ради скликається головою районної виборчої комісії не пізніше як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради у правомочному складі.

Стаття 13. Першу сесію новообраної ради скликає відповідна територіальна виборча комісія не пізніше як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради у кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до закону. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує Раду про підсумки виборів депутатів.

Стаття 14. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання рада при необхідності обирає тимчасову президію з числа депутатів ради в кількості не більше п'яти осіб – представників партій (блоків), які набрали найбільшу кількість голосів на виборах. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання голови ради.

Стаття 15. Наступні сесії ради скликаються головою районної ради в міру необхідності, але

не менше одного разу на квартал.

Стаття 16. У разі немотивованої відмови голови районної ради або неможливості ним скликати сесію ради сесія скликається заступником голови районної ради.

Стаття 17. Сесія районної ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу районної ради, або голови районної державної адміністрації.

Пропозиції щодо скликання сесії направляються голові ради письмово із зазначенням питань, які пропонуються внести на розгляд сесії та мотивуванням необхідності її скликання.

Стаття 18. У разі, якщо голова районної ради та його заступник у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб'єктів, зазначених у статті 17, сесія може бути скликана депутатами районної ради, які становлять не менше як одну третину складу ради, або постійною комісією ради. Пропозиція про скликання сесії ради у цьому разі оформляється як рішення групи депутатів за підписами однієї третини депутатів або рішення постійної комісії.

Стаття 19. Рішення про скликання сесії ради приймається головою районної ради, його заступником у формі розпорядження.

Стаття 20. Повідомлення про скликання сесії ради з зазначенням часу скликання, місця проведення сесії та питань, які передбачається внести на розгляд ради, доводиться до відома депутатів та населення і публікується в газеті "Голос Присеймів"я" не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках – не пізніш як за день до сесії.

Підготовка питань на розгляд районної ради

Стаття 21. На пленарних засіданнях районної ради вирішуються питання, передбачені ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законами.

Проект порядку денного готує виконавчий апарат ради на підставі внесених проектів рішень.

Стаття 22. Питання на розгляд районної ради можуть вноситись головою районної ради, постійними комісіями, депутатами, головою районної державної адміністрації.

Стаття 23. Пропозиції щодо кожного питання, яке пропонується включити до проекту порядку

денного сесії, супроводжуються проектом рішення районної ради по кожному питанню і, при необхідності, пояснювальною запискою.

Стаття24. Пропозиції до порядку денного вносяться до прийняття головою ради розпорядження про скликання сесій, не пізніше як за 15 днів до сесії. Пропозиції до порядку денного, внесені після прийняття головою районної ради розпорядження про скликання сесії, або під час чергової сесії, можуть бути включені до порядку денного лише за рішенням районної ради.

Стаття 25. Пропозиції, що вносяться до порядку денного сесії попередньо розглядаються на

засіданнях постійних комісій, президії районної ради з прийняттям відповідних висновків та рекомендацій. Остаточно порядок денний сесії затверджується районною радою на пленарному засіданні більшістю голосів депутатів, присутніх на сесії.

Стаття 26. Проект рішення районної ради з доданими до нього матеріалами узгоджується із заступником голови районної ради, керівником відповідного управління чи відділу районної державної адміністрації, консультантом голови районної ради з правових питань. У разі незгоди з проектом рішення зауваження викладаються на окремому аркуші.

Стаття 27. З проектами рішень, іншими документами і матеріалами з питань, які вносяться на розгляд районної ради, депутати мають право ознайомитись не пізніш як за три дні до відкриття сесії, а у виняткових випадках – у день проведення сесії. Проекти рішень ради, які підлягають обговоренню, оприлюднюються на офіційному веб-сайті ради за адресою http: bhrr.gov.ua не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Стаття 28. Проекти програм соціально-економічного та культурного розвитку району і районного бюджету з доданими до них інформаційними матеріалами вносяться до

районної ради не пізніш як за 12 днів до розгляду на сесії районної ради. Голова районної ради або його заступник направляють вказані проекти для попереднього розгляду і підготовки висновків по них в постійні комісії. Постійні комісії одразу після розгляду на засіданнях повідомляють голову районної ради про свої пропозиції та зауваження до цих проектів. Голова районної ради або заступник голови ради визначає постійну комісію, на яку покладається узагальнення пропозицій і зауважень до цих проектів та підготовка співдоповіді на сесію з питань затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку району і бюджету району.

Підготовка і прийняття регуляторних актів

Стаття 29. Основні поняття.

Регуляторний акт - це прийнятий районною радою нормативно-правовий акт (рішення), який спрямований на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, та встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер, застосовується неодноразово, поширюється на невизначене коло осіб.

Сферою господарських відносин є господарсько-виробничі, організаційно-господарські та внутрішньогосподарські відносини.

Аналіз регуляторного впливу – документ, який містить обґрунтування необхідності регулювання відносин шляхом прийняття регуляторного акта, його наслідків для ринкового середовища, забезпечення прав та інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави, а також обґрунтування відповідності проекту регуляторного акта принципам державної регуляторної політики.

Звіт про відстеження результативності регуляторного акта – документ, який містить дані про наслідки дії регуляторного акта та про методи, за допомогою яких було здійснено таке відстеження.

Стаття 30. З метою координації діяльності у здійсненні державної регуляторної політики, районна рада покладає ці повноваження на постійну комісію ради з питань соціально-економічного розвитку та комунальної власності (далі – відповідальна постійна комісія).

Стаття 31. Підготовка проектів регуляторних актів здійснюється на підставі плану діяльності з підготовки цих проектів на наступний календарний рік, який затверджується Радою не пізніше 15 грудня поточного року та оприлюднюється відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Стаття 32. У пропозиціях про внесення питань на розгляд ради обов'язково відзначаються проекти рішень, які є регуляторними актами.

Стаття 33. Стосовно кожного проекту регуляторного акту його розробником до оприлюднення проекту акта з метою одержання зауважень та пропозицій готується аналіз регуляторного впливу. Вимоги щодо змісту аналізу регуляторного впливу визначаються статтею 8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Оприлюднення проектів регуляторних актів здійснюється через офіційний сайт районної ради або газету «Голос Присеймів»я».

Стаття 34. У разі внесення на розгляд сесії ради проекту регуляторного акта без аналізу регуляторного впливу відповідальна комісія приймає рішення про направлення проекту регуляторного акта на доопрацювання органу чи особі, яка внесла цей проект.

За мотивованим поданням депутата ради, постійної комісії, ради відповідальна постійна комісія може прийняти рішення про забезпечення підготовки експертного висновку щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта, внесеного депутатом районної ради, постійною комісією ради. У цьому разі аналіз регуляторного впливу не готується, а експертний висновок щодо регуляторного впливу готується відповідно до вимог статті 8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Стаття 35. Кожен проект регуляторного акта, що внесений на розгляд до районної ради подається до відповідальної постійної комісії для вивчення та надання висновків про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Відповідальна комісія в 10-денний строк з дня подачі проекту до комісії забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта.

На підставі аналізу регуляторного впливу, яким супроводжувався проект регуляторного акта при його внесенні на розгляд районної ради, а також експертного висновку щодо регуляторного впливу цього проекту відповідальна постійна комісія готує свої висновки про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Висновки відповідальної постійної комісії готуються на підставі аналізу регуляторного впливу, яким проект регуляторного акта супроводжувався при його внесенні , лише у разі , якщо експертний висновок щодо регуляторного впливу не був наданий відповідальній постійній комісії протягом строку, встановленого для його підготовки.

Висновки відповідальної постійної комісії передаються для вивчення до постійної комісії, до сфери відання якої належить супроводження розгляду проекту регуляторного акта у районній раді ( далі - профільна постійна комісія), за винятком випадків, коли відповідальна постійна комісія є профільною постійною комісією.

При представленні на пленарному засіданні сесії ради проекту регуляторного акта голова відповідальної постійної комісії доповідає висновки цієї постійної комісії про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Стаття 36. За рішенням районної ради або відповідальної постійної комісії ради :

оприлюднюються проекти регуляторних актів, які не оприлюднювалися до

внесення їх на розгляд сесії ради; можуть повторно оприлюднюватися проекти регуляторних актів, які оприлюднювалися до внесення їх на розгляд сесії ради.

У разі оприлюднення проектів регуляторних актів за рішенням ради або відповідальної постійної комісії ради функцію розробника проекту виконує орган , особа чи група осіб, які внесли цей проект на розгляд сесії ради, якщо інше не встановлено у рішенні ради чи відповідальної постійної комісії.

Зауваження і пропозиції щодо оприлюднення проекту регуляторного акта, внесеного на розгляд сесії ради, та відповідного аналізу регуляторного впливу надаються фізичним та юридичним особам, їх об'єднанням розробникові цього проекту та профільній постійній комісії ради.

Стаття 37. Регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений районною радою, якщо наявна хоча б одна з таких обставин: відсутній аналіз регуляторного впливу;

проект регуляторного акта не був оприлюднений.

Стаття 38. Виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів, прийнятих районною радою, забезпечується районною державною адміністрацією.

Звіт про відстеження результативності регуляторного акта , прийнятого районною радою, не пізніше наступного робочого дня з дня оприлюднення цього звіту подається до відповідальної постійної комісії.

Рішення про необхідність перегляду регуляторного акта, прийнятого радою, на підставі аналізу звіту про відстеження його результативності приймає відповідальна постійна комісія або розробник проекту цього регуляторного акта.

Стаття 39. Звіт про відстеження результативності регуляторних актів районна рада

оприлюднює на офіційному сайті районної ради або в газеті "Голос Присеймів"я .

Районна рада заслуховує щорічний звіт голови районної ради про здійснення державної регуляторної політики одночасно зі звітом про діяльність ради.

Порядок роботи сесії районної ради

Стаття 40. Сесія районної ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.

Стаття 41. Перед кожною сесією проводиться поіменна реєстрація депутатів, що прибули на сесію. Реєстрацію депутатів здійснюють працівники виконавчого апарату ради. У разі відсутності встановленої для правомочності сесії кількості депутатів, за розпорядженням голови районної ради проведення сесії переноситься на інший час.

Стаття 42. Сесії районної ради відкриває і веде голова районної ради, а у випадку його відсутності – заступник голови районної ради.

В президії сесії разом з головою ради знаходиться його заступник. Голова районної ради має право запрошувати до президії почесних гостей, керівників районного, обласного та державного рівня.

Стаття 43. Порядок денний і порядок роботи сесії затверджуються більшістю голосів депутатів, присутніх на засіданні сесії. Розділ "Різне" включається до порядку денного кожного пленарного засідання незалежно від кількості питань, внесених на розгляд Ради. До розділу «Різне» не можуть вноситись питання: дострокового припинення повноважень посадових осіб Ради, які перебувають на виборних посадах, притягнення осіб до дисциплінарної відповідальності, питання, пов'язані із розпорядженням майном або коштами.

Стаття 44. Пленарні засідання районної ради розпочинаються о 10-й годині і закінчуються не пізніше 18 години, якщо не буде прийняте інше рішення. Перерва в роботі засідань робиться через кожні дві години на 20 хвилин. Рада має право прийняти рішення про зміну часу проведення засідань. Тривалість роботи сесії встановлюється районною радою, виходячи з кількості і особливостей питань, які розглядаються.

Стаття 45. На початку роботи сесії ради, до обрання лічильної групи, підрахунок голосів при голосуванні здійснюється президією пленарного засідання районної ради. Для підрахунку голосів при проведенні відкритого голосування районна рада утворює лічильну групу з числа депутатів.

Стаття 46. На час проведення засідання кожної сесії районної ради утворюється секретаріат з числа депутатів у складі керівника та членів секретаріату. Секретаріат організовує ведення протоколу, стенограм засідання сесії, веде запис бажаючих виступити, реєструє депутатські запити, питання, довідки, повідомлення, заяви, пропозиції до проектів рішень та інші матеріали, які надійшли на адресу сесії, та інформує головуючого.

Стаття 47. Сесії ради проводяться гласно. У разі необхідності для розгляду окремих питань більшістю голосів від числа присутніх депутатів рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання. В засіданнях сесії можуть брати участь з правом дорадчого голосу голова районної державної адміністрації (якщо він не обраний депутатом районної ради), народні депутати України, депутати обласної ради. За згодою ради на засіданнях можуть бути присутні депутати рад, що діють на території району, представники державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських об'єднань, політичних партій, трудових колективів, акредитованих при раді засобів масової інформації, а також інші особи по запрошенню голови (заступника голови) ради, або по їх письмових заявах, переданих у секретаріат. Вхід на сесію здійснюється депутатами районної ради за посвідченнями, а запрошені - за списком. Для осіб, запрошених на сесію, відводяться спеціальні місця у залі засідань.

Стаття 48. Запрошені на засідання районної ради особи не мають права втручатися у роботу сесії, зобов'язані утримуватись від проявів схвалення чи осуду доповідей, виступів, рішень, які приймаються оплесками, вигуками та іншими діями, дотримуватись порядку і підкорятись розпорядженням головуючого. Особа, яка не є депутатом і припускається грубих порушень порядку, може бути випроваджена з залу засідань розпорядженням головуючого.

Стаття 49. Відкриті засідання у викладі повинні публікуватись в газеті «Голос Присеймів"я». Представники засобів масової інформації можуть бути акредитовані на певний строк або на весь час скликання ради при її виконавчому апараті. Порядок акредитації представників засобів масової інформації затверджується розпорядженням голови ради. Відеозйомку в залі засідань районної ради дозволяється здійснювати виключно представникам засобів масової інформації або особам, які звернулися до голови районної ради з відповідною заявою і отримали на це дозвіл.

Стаття 50. На сесії ради робота ведеться українською мовою.

Стаття 51. Час для доповідей на сесії встановлюється в межах до 1 години, для співдоповідей - до 20 хвилин, виступаючим в дебатах вперше - до 7 хвилин, для повторного виступу по одному питанню в дебатах, виступів при обговоренні проектів рішень, кандидатур, порядку ведення засідань, з мотивів голосування, для заяв, внесення запитів, питань, пропозицій, повідомлень і довідок - до 3 хвилин.

Стаття 52. Головуючий на засіданні районної ради забезпечує виконання положень цього регламенту стосовно порядку проведення сесій. Головуючий на засіданні районної ради:

- керує засіданнями районної ради, слідкує за дотриманням правомочності сесії і прийнятого депутатами порядку її роботи;

- надає слово доповідачам, співдоповідачам та виступаючим на сесії в послідовності надходження їх записок в секретаріат сесії;

- за згодою ради надає слово для виступів в дебатах з обговорюваного районною радою питання особам, запрошеним на сесію;

- має право в необхідних випадках за згодою депутатів продовжити час для виступу;

- оголошує письмові запити, надає депутатам слово для усних запитів, заяв, звернень, запитань та довідок, а також зауважень щодо ведення сесії;

- проводить голосування депутатів з питань, які потребують прийняття рішень районної ради, оголошує його результати;

- на початку відкритого голосування оголошує кількість пропозицій, які пропонуються на голосування, уточнює їх формулювання, нагадує, якою кількістю голосів може бути прийняте рішення;

- дає доручення, пов'язані з забезпеченням роботи сесії районної ради постійним комісіям та секретаріату сесії.

Стаття 53. Письмова заява про надання слова для виступу в дебатах направляється голові ради безпосередньо на сесії після затвердження порядку денного із зазначенням питання з якого депутат бажає взяти слово. Заява може завчасно направлятись голові ради, або його заступнику до відкриття сесії. Заяви про надання слова нумеруються в секретаріаті. Обов'язок обліку бажаючих взяти слово покладається на головуючого або секретаріат сесії. Головуючий має право також надати слово депутату за його усним зверненням.

Стаття 54. Головуючий на засіданні надає слово для участі в дебатах у порядку надходження заяв. В необхідних випадках, за згодою більшості присутніх депутатів, головуючий може змінити черговість виступів з оголошенням мотивів такої зміни. Черговість права на виступи при обмеженні часу для обговорення повинна враховувати таку послідовність: виступи по одному депутату від постійних комісій, виступи по одному депутату від фракцій, виступи по одному депутату від депутатських груп. Слово по порядку ведення засідання, для довідки, відповіді на питання та для роз'яснення може бути надано головуючим поза чергою. Ці виступи також проголошуються від мікрофонів. Голова ради, його заступник мають право взяти слово у будь-який час. Кількість їх виступів з одного і того ж питання не обмежується.

Стаття55. Депутат виступає на засіданні після надання йому слова головуючим. Виступи проводяться, як правило, з трибуни, а за згодою – із залу. Депутат може виступити з одного і того ж питання не більше двох разів. Передача права на виступ на користь іншої особи не допускається. Якщо виступаючий взяв слово без дозволу головуючого, він може бути його позбавлений. Якщо виступаючий відхилився від обговорюваної теми, головуючий може закликати його дотримуватись обговорюваного питання. Якщо виступаючий продовжує висловлюватись не по обговорюваному питанню або перевищив відведений регламент, то після одного попередження він може бути позбавлений слова.

Стаття56. Виступаючий не повинен вживати грубих і некоректних висловів, закликати до незаконних і насильницьких дій. В разі порушення цього правила головуючий має право попередити виступаючого, а при повторному порушенні вправі позбавити його слова. Для повторного виступу в такому разі слово даному депутату по цьому ж питанню не надається.

Стаття 57. Головуючий виступи депутатів не коментує і запитання виступаючому не задаються.

Запитання доповідачам і співдоповідачам подаються письмово або ставляться усно.

Стаття 58. Обговорення питання, яке розглядається. припиняється за рішенням районної ради. При вирішенні питання про припинення обговорення головуючий інформує про кількість депутатів, що записалися на виступ, а також тих, хто виступили, виявляє хто з депутатів наполягає на виступі і за згодою ради надає їм слово. Пропозиція про припинення обговорення ставиться на голосування.

Стаття59. Якщо депутат не зміг висловитися у зв'язку з припиненням обговорення, за його бажанням текст його виступу може бути додано до протоколу сесії. Після припинення обговорення доповідач і співдоповідач мають право взяти заключне слово.

Стаття60. У необхідних випадках з метою доопрацювання проектів рішень з врахуванням пропозицій та зауважень, які надійшли, більшістю голосів присутніх на сесії депутатів може обиратися редакційна комісія, до складу якої крім депутатів, в разі необхідності включаються відповідні спеціалісти. Зауваження та доповнення депутатів щодо вироблення остаточного тексту проектів рішень з питань, які розглядаються на сесії, подаються редакційній комісії в письмовій формі.

Стаття61. Проект рішення на сесії може не оголошуватись, якщо цей проект був розданий депутатам і вони мали змогу з ним ознайомитись.

Стаття62. Рішення ради приймається відкритим голосуванням (у тому числі поіменним) або таємним.

Стаття63. Таємне голосування обов'язково проводиться у випадках, передбачених пунктами 1, 29 і 31 статті 43, пунктом 1 статті 55, та пунктом 2 статті 56 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Стаття64. За пропозицією не менше як однієї третини присутніх на засіданні депутатів ради на сесії проводиться поіменне голосування шляхом опитування депутатів ради за алфавітним списком.

Стаття65. Розгляд пропозицій, доповнень і зауважень по проекту рішення районної ради проводиться після прийняття районною радою внесеного проекту рішення за основу. В разі, коли проект рішення не приймається за основу, питання, по якому був підготовлений проект рішення, знімається з порядку денного сесії.

Стаття66. Якщо проект рішення ради прийнято за основу, ставляться на голосування поправки і пропозиції до нього. Головуючий на сесії інформує депутатів про кількість пропозицій, що надійшли на голосування, уточнює їх формулювання.

Стаття67. У разі, коли дві або більше пропозицій стосуються одного і того ж питання, районна рада, якщо вона не прийме іншого рішення, проводить голосування по пропозиціях у тому порядку, в якому їх внесено.

Стаття68. Перед голосуванням по кількох поправках або пропозиціях, які суперечать одна одній, головуючий на засіданні послідовно оголошує їх зміст і, якщо немає зауважень до їх змісту, переходить до голосування кожної поправки чи пропозиції. Якщо рада приймає першу поправку чи пропозицію, інші на голосування не ставляться.

Стаття69. При проведенні відкритого та поіменного голосування підрахунок голосів проводиться лічильною групою. Голосування може бути проведено без підрахунку голосів за явною більшістю, якщо жоден з депутатів не вимагатиме іншого. Якщо один або декілька депутатів вимагатимуть підрахунку голосів, проводиться підрахунок тих, хто голосував "за", "проти" чи "утримався". При голосуванні з одного питання кожен депутат має один голос і подає його за пропозицію, проти неї, чи утримується при голосуванні.

Стаття70. Голосування по проекту рішення проводиться в цілому за все рішення або по пунктах та розділах, а потім в цілому.

Стаття71. Рішення районної ради вважається прийнятим, якщо за нього подано більшість голосів від загального складу районної ради, крім особливих випадків, передбачених законодавством та цим регламентом.

Стаття72. Для проведення таємного голосування і визначення його результатів з числа депутатів обирається відкритим голосуванням лічильна комісія. До лічильної комісії не можуть входити депутати, чиї кандидатури висунуто до складу органів, що обираються.

Стаття73. Лічильна комісія обирає зі свого складу голову і секретаря комісії. Рішення комісії приймаються більшістю голосів її складу.

Стаття74. Бюлетені для таємного голосування виготовляються під контролем лічильної комісії за встановленою нею формою і у визначеній кількості.

Стаття75. При обранні голови районної ради кожен депутат має право пропонувати для обговорення будь-яку кандидатуру, в тому числі і свою. В бюлетені для таємного голосування в алфавітному порядку включаються всі запропоновані кандидатури.

Стаття76. При обранні заступника голови пропозиції щодо кандидатури на цю посаду вносить голова районної ради. При вирішенні шляхом таємного голосування інших питань, формування змісту питання, яке заноситься в бюлетень, визначається радою шляхом голосування більшістю голосів від числа присутніх на сесії депутатів.

Стаття77. Час і місце голосування, порядок його проведення встановлюється лічильною

комісією на основі цього регламенту і оголошується головою лічильної комісії.

Стаття78. Перед початком голосування виборчі скриньки перевіряє, опечатує або пломбує голова лічильної комісії у присутності членів комісії. Голосування проводиться у приміщенні при наявності кабіни для таємного голосування. Місце видачі бюлетенів і встановлення виборчої скриньки визначає комісія.

Стаття79. Кожному депутату видається один бюлетень по виборах органу, що обирається, чи посадової особи, чи по вирішенню питання, що розглядається. Бюлетені для таємного голосування видаються депутатам членами лічильної комісії згідно з списком депутатів після пред'явлення ними посвідчення депутата районної ради. За отриманий бюлетень депутат ставить особистий підпис.

Стаття80. Депутат користується правом одного голосу. Голосування проходить у кабіні для таємного голосування.

Стаття81. Депутат, який присутній на сесії, але не одержує бюлетень, або, одержавши бюлетень, не опускає його у виборчу скриньку, вважається таким, що не прийняв участь у голосуванні.

Стаття82.Після закінчення голосування лічильна комісія розкриває виборчу скриньку для таємного голосування та підраховує голоси. Недійсними вважаються бюлетені: невстановленого зразка; в яких підтримано дві і більше кандидатур на одну посаду; у яких голосуючим не зроблено жодної позначки. Прізвища, дописані в бюлетені, при підрахунку голосів не враховуються.

Стаття83. Кандидат вважається обраним, якщо в результаті таємного голосування він одержав більше половини голосів від загального складу ради.

Стаття84. У випадку, коли на певну посаду балотувалося більше двох кандидатів і жоден з них не отримав при першому голосуванні необхідної більшості голосів, проводиться повторне голосування по двох кандидатах, які одержали найбільше голосів. Якщо при повторному голосуванні жоден з кандидатів не набрав необхідної для обрання кількості голосів проводяться повторні вибори з новим висуванням кандидатів.

Стаття85. Про результати таємного голосування лічильна комісія складає протокол, який підписують усі члени комісії. По доповіді лічильної комісії районна рада відкритим голосуванням більшістю голосів від кількості депутатів, присутніх на сесії, приймає рішення про затвердження результатів таємного голосування.

Стаття86. При виявленні помилок у порядку та процедурі проведення голосування за рішенням ради, прийнятим більшістю голосів від кількості присутніх депутатів, проводиться повторне голосування.

Стаття87. Рішення районної ради підписує голова районної ради. До підписання рішення допускається їх правописна коректорська правка, яка не змінює змісту рішень.

Стаття88. Рішення районної ради набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо не встановлено іншого строку введення цих рішень у дію. Рішення районної ради для офіційного оприлюднення – опубліковуються в газеті "Голос Присеймів»я» або на сайті районної ради.

Стаття89. Рішення районної ради надсилаються відповідним підприємствам, організаціям і установам, посадовим особам і доводяться до відома населення. На письмову мотивовану вимогу громадян їм може бути видана копія рішення.

Стаття90. Рішення районної ради, прийняті у межах її компетенції, є обов'язковим для виконання її органами, органами виконавчої влади, підприємствами, організаціями і установами незалежно від форм власності, розташованими або зареєстрованими на території району, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на території району. Рішення районної ради з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України можуть бути визнані незаконними в судовому порядку.

Стаття91. Засідання районної ради протоколюються і стенографуються. Протокол сесії ради оформляється не пізніше одного місяця після її проведення і підписується головою ради або заступником голови. Друкована стенограма та магнітний запис ходу сесійного засідання ради не є офіційними документами.

Стаття92. У протоколі сесії районної ради зазначаються такі дані:

- найменування ради, порядковий номер сесії ( в межах скликання), дата та місце проведення сесії;

- число депутатів, обраних до районної ради, число присутніх та відсутніх депутатів;

- порядок денний сесії, прізвище та ініціали доповідача та співдоповідача по кожному питанню;

- прізвища депутатів, інших осіб, які виступали в дебатах , а також депутатів, які внесли запити, тексти їх виступів;

Стаття93. До протоколу сесії додаються рішення, прийняті районною радою, тексти доповідей і співдоповідей, письмові запити депутатів, тексти виступів депутатів, які записалися, але не виступили у зв'язку з припиненням дебатів, список відсутніх на сесії депутатів, список запрошених на сесію, стенограма сесії.

Стаття94. Оригінал протоколу сесії зберігається в загальному відділі виконавчого апарату районної ради, копія протоколу в місячний термін надсилається до апарату обласної ради. Після закінчення повноважень ради відповідного скликання копії протоколів здаються до районного державного архіву.

Стаття95. При необхідності в кінці сесії надається час, але не більше 30 хвилин, для виступу депутатів районної ради з короткими заявами та повідомленнями. Заяви та повідомлення не обговорюються , рішення по них не приймаються.

Стаття96. Пропозиції та зауваження, висловлені в дебатах депутатами на сесії районної ради, передані в письмовій формі головуючому на сесії через секретаріат, розглядаються радою або за її дорученням комісіями ради, направляються на розгляд відповідним державним та громадським організаціям і посадовим особам, які зобов'язані у встановлений строк розглянути їх і про результат повідомити безпосередньо депутата, а також голову ради.

Стаття97. Листи громадян, які надійшли на адресу сесії районної ради, розглядаються районною радою в порядку, передбаченому Законом України "Про звернення громадян".

Депутат районної ради

Стаття98. Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад ", "Про службу в органах місцевого самоврядування" іншими законами.

Стаття99. Відповідно до частини другої статті 4 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", частини першої статті 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження депутата районної ради починаються з моменту офіційного оголошення районною територіальною виборчою комісією на сесії районної ради підсумків виборів та закінчуються в день першої сесії районної ради новою скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.

Стаття100. Після визнання повноважень кожному депутату видається депутатське посвідчення за підписом голови районної територіальної виборчої комісії.

Стаття101. Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради.

Стаття102. Депутатам районної ради за час проведення сесії, засідань постійних комісій

виплачуються добові відповідно до положення, що затверджується районною радою.

Стаття103. Депутати районної ради здійснюють аналіз стану справ, вивчають громадську думку з основних питань, які вносяться на розгляд районної ради, і свої пропозиції та повідомлення направляють голові районної ради або у відповідну постійну комісію.

Стаття104. Депутат районної ради має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються районної радою та в постійних комісіях, має право обирати і бути обраним в органи районної ради.

Стаття105. Депутат районної ради має право вносити пропозиції до порядку денного сесії районної ради, порядку розгляду обговорюваних питань, по складу органів, створюваних районною радою, та кандидатурах посадових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються районною радою, приймати участь у дебатах, задавати запитання, вносити проекти рішень або поправки до них, виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та по мотивах голосування, давати довідки в порядку, встановленому цим регламентом.

Стаття106. У міжсесійний період на вимогу депутата районної ради він забезпечується матеріалами про діяльність районної ради, постійних комісій, має право знайомитись з стенографічними звітами сесій районної ради, включаючи тексти виступів депутатів, які не виступали у зв'язку з припиненням дебатів, і подані до секретаріату сесії. На вимогу депутата йому надаються копії документів, прийнятих сесією районної ради.

Стаття107. Депутат районної ради має право звернутися із депутатським зверненням до органів місцевого самоврядування нижчого рівня, органів державної влади, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян з пропозицією здійснити певні дії, дати офіційне роз'яснення чи викласти позицію з питань віднесених до їх компетенції і брати участь у розгляді порушених питань. Орган або посадова особа, до яких звернуто звернення, зобов'язані у встановлений чинним законодавством строк дати письмову відповідь.

Стаття108. Депутат районної ради має право звернутися із депутатським запитом до керівників районної ради, голови районної державної адміністрації з питань, віднесених до відання ради, керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на території району.

Депутатський запит - це заявлена попередньо або на пленарному засіданні ради вимога депутата до голови районної ради, заступника голови районної ради, до керівників підприємств, установ та організацій, розташованих на території району, незалежно від форм власності, а також до голови районної державної адміністрації, його заступників, керівників відділів, управлінь та інших служб райдержадміністрації вирішити питання, дати офіційне роз'яснення або викласти позицію з питань, що мають суспільне значення і належать до відання районної ради

Стаття109. Запит може бути внесено депутатом або групою депутатів районної ради у письмовій або усній формі. Він підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання районної ради, по ньому може проводитись обговорення і приймається відповідне рішення. Орган або посадова особа, до яких звернуто запит, зобов'язані у встановлений районною радою строк дати письмову відповідь. Відповідь на запит доводиться до відома депутатів.

Стаття110. Депутат районної ради зобов'язаний додержуватись вимог Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", регламенту роботи районної ради, інших нормативних актів, що визначають порядок діяльності районної ради та її органів, бути присутнім на кожній сесії районної ради, засіданні постійної комісії, до якої його обрано, і брати активну участь у їх роботі. Відсутність депутата на засіданнях допускається лише з поважних причин. В разі неможливості прибути на сесію депутат повинен повідомити про це голову або заступника голови районної ради. Комісія з питань етики, законності і правопорядку може періодично подавати довідку про участь депутатів районної ради в роботі постійних комісій в міжсесійний період. Голови постійних комісій особисто відповідають за надання відомостей про діяльність депутатів в постійних комісіях, інших комісіях та робочих групах районної ради.

Стаття111. Районна рада заслуховує повідомлення депутатів районної ради про роботу в раді, виконання ними рішень і доручень районної ради та її органів. З цього питання може проводитися обговорення. За результатами заслуховування районна рада приймає рішення.

Стаття112. У разі пропуску депутатом районної ради протягом року більше половини пленарних засідань районної ради або засідань постійної комісії, до якої його обрано, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень районної ради та її органів, постійна комісія з питань законності , правопорядку , регламенту та депутатської етики на своїх засіданнях розглядає питання належного виконання депутатом своїх повноважень. Інформація щодо виконання депутатами своїх повноважень, відвідування ними пленарних засідань районної ради та засідань постійних комісій оприлюднюється в засобах масової інформації.

Депутатські групи та фракції

Стаття113. Депутати районної ради на основі єдності поглядів або партійного

членства можуть об'єднуватися у депутатські фракції з чисельністю не менше

п'яти депутатів. До складу депутатських фракцій можуть входити також

позапартійні депутати, які підтримують політичну спрямованість фракцій.

Порядок вступу до фракції та виходу з неї визначаються самою фракцією. Депутат районної ради може входити до складу лише однієї фракції. Забезпечення умов для діяльності депутатських фракцій у раді в межах їх повноважень, визначених Регламентом покладається на голову районної ради. Депутатська фракція повинна письмово повідомити голову ради про своє створення, склад, мету та завдання фракції, особу, уповноважену представляти інтереси фракцію в президії ради. Рішення про об'єднання депутатів у фракції доводиться до відома депутатів ради головуючим на пленарному засіданні.

Стаття114. Для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень щодо вирішення конкретних проблем депутати районної ради можуть на основі їх взаємної згоди об'єднуватись у депутатські групи. Депутати об'єднуються в депутатські групи за єдністю територій, на яких вони проживають або працюють, спільністю проблем, які вони вирішують або іншими ознаками. Депутатська група може бути утворена в будь-який час протягом строку повноважень ради даного скликання за рішенням зборів депутатів районної ради, які виявили бажання увійти до її складу. Депутатська група складається не менш як із п'яти депутатів районної ради. Депутати районної ради, які входять до складу депутатської групи, обирають особу, яка очолює депутатську групу. Депутатська група реєструється районною радою за поданням особи, яка очолює депутатську групу. До подання подається підписане депутатами цієї групи письмове повідомлення про сформування депутатської групи із зазначенням її назви, персонального складу та партійної належності членів групи та депутата, який уповноважений представляти групу в президії ради. Депутатські групи можуть утворюватися на визначений термін, але не більше ніж на строк повноважень районної ради. Рада сприяє діяльності зареєстрованих нею депутатських груп, координує їх роботу і може заслуховувати повідомлення про їх діяльність.

Стаття115. Діяльність депутатських груп припиняється:

в разі вибуття з неї окремих депутатів, якщо в її складі залишається менша, ніж

встановлена Регламентом кількість депутатів;

при прийнятті депутатами, що входять до складу групи відповідного рішення;

після закінчення строку повноважень районної ради.

Стаття116. Депутатські фракції мають право: на пропорційне представництво в постійних та тимчасових комісіях ради; попередньо обговорювати кандидатури посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує рада; на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні ради з кожного питання порядку денного сесії ради. Об'єднувати зусилля з іншими групами, фракціями для створення більшості в раді чи опозиції; Здійснювати інші права, передбачені законами України.

Розділ IV

Голова районної ради та заступник голови районної ради

Голова районної ради

Стаття117. Голова районної ради обирається районною радою з числа її депутатів у межах строку повноважень районної ради таємним голосуванням.

Стаття118. Після висунення кандидатур районна рада приймає рішення про перехід до обговорення цих кандидатур. На обговорення кожної кандидатури на посаду голови районної ради відводиться одна година, в тому числі для доповіді кандидатам - до 20 хвилин. За рішенням районної ради час обговорення може бути скорочено чи продовжено.

Стаття119. Кандидати на посаду голови районної ради виступають на сесії з доповідями про програми своєї майбутньої діяльності і відповідають на запитання депутатів.

Стаття120. Право на обговорення кандидатур мають лише депутати районної ради. У виступах депутатів всі кандидатури обговорюються одночасно. Депутати мають право ставити запитання кандидатам, висловлювати думку щодо їх програми, політичних, ділових та особистих якостей, агітувати за або проти кожного з кандидатів.

Головуючий на сесії з урахуванням черговості депутатів на виступ надає рівні можливості для виступаючих за кожного кандидата.

Стаття121. У заключному слові кожен кандидат на посаду голови районної ради дає згоду на включення своєї кандидатури в список для таємного голосування або заявляє про самовідвід. Про самовідвід кожний кандидат може заявити в будь-який час, для чого головуючий на сесії надає йому слово позачергово.

Стаття122. Про обрання голови районної ради приймається відповідне рішення районної ради.

Стаття123. Голова ради працює у раді на постійній основі, не може мати інший представницький мандат, суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої у поза- робочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток. Голова районної ради виконує свої обов'язки до обрання голови районної ради нового скликання, крім випадків дострокового припинення повноважень голови ради відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Стаття124. У своїй діяльності голова районної ради є підзвітним районній раді. Не менше одного разу на рік він звітує про свою діяльність перед районною радою, а на вимогу не менше як третини депутатів звітує у визначений радою термін.

Стаття125. Голова районної ради:

- скликає та веде сесії ради, доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії, її порядок денний, забезпечує підготовку сесій і питань, що вносяться на їх розгляд, доведення рішень ради до виконавців, організовує відповідно до законодавства контроль за їх виконанням;

- організує подання депутатам допомоги у здійсненні ними своїх повноважень:

- координує діяльність постійних комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;

- організує роботу президії ради;

- організує проведення референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;

- здійснює керівництво виконавчим апаратом ради;

- є розпорядником коштів, передбачених на утримання ради та її виконавчого апарату;

- забезпечує гласність у роботі ради та її органів, обговорення громадянами проектів рішень ради, важливих питань місцевого значення, вивчення громадської думки, оприлюднює рішення ради;

- представляє раду у внутрішніх відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, трудовими колективами та адміністрацією підприємств, установ, організацій і громадянами, а також у зовнішніх відносинах відповідно до законодавства;

- за рішенням ради звертається до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження районної ради та її органів;

- здійснює інші повноваження, передбачені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", та вирішує інші питання доручені йому районною радою.

Стаття126. Голова районної ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.

Заступник голови районної ради

Стаття127. Заступник голови районної ради обирається районною радою з числа її депутатів у межах строку повноважень районної ради таємним голосуванням.

Стаття128. Кандидатури для обрання на посаду заступника голови районної ради представляє

раді голова районної ради.

Стаття129. Таємне голосування по виборах заступника голови районної ради здійснюється за

процедурою, передбаченою статтями 71-86 цього Регламенту за окремими виборчими бюлетенями.

Стаття130. Про обрання заступника голови районної ради приймається відповідне рішення

районної ради.

Стаття131. Заступник голови ради працює у раді на постійній основі. На нього поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншої роботою (діяльністю), встановлені цим регламентом для голови ради. Заступник голови районної ради здійснює свої повноваження до обрання заступника голови ради нового скликання, крім випадків достроковою припинення його повноважень відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Стаття132. У разі відсутності голови районної ради або неможливості виконання ним своїх обов'язків з інших причин, повноваження голови районної ради виконує його заступник.

Стаття133. Заступник голови районної ради у відповідності до розподілу своїх повноважень, затверджених розпорядженням голови районної ради:

- забезпечує збір пропозицій щодо плану роботи районної ради, складає з урахуванням одержаних пропозицій проект плану роботи, який потім погоджується з головою районної ради, обговорюється в постійних комісіях та президії ради і затверджується на пленарному засіданні ради;

- готує разом з постійними комісіями для заслуховування на сесії ради звіт про виконання плану роботи районної ради:

- організовують підготовку сесій районної ради і питань, що вносяться на її розгляд:

програм соціально-економічного та культурного розвитку району, інших цільових програм, регулювання земельних відносин, використання природних ресурсів, правил користування водозабірними спорудами, територій і об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, адміністративно-територіального устрою, віднесення лісів до категорії захищеності, бюджетного процесу, об'єктів комунальної власності, правил забудови і благоустрою населених пунктів;

- забезпечує своєчасне повідомлення депутатів районної ради і доведення до відома населення району інформації про час і місце проведення сесії ради та питання, які передбачається внести на розгляд районної ради;

- відпрацьовує проекти рішень районної ради і узгоджує їх в порядку , встановленому цим Регламентом;

- забезпечує своєчасне доведення до відома депутатів районної ради проектів рішень, інших документів і матеріалів з питань, які вносяться на розгляд районної ради;

- організовує під час пленарних засідань районної ради роботу секретаріату та редакційної комісії;

- узагальнює пропозиції та зауваження, висловлені в дебатах депутатами на сесії районної ради, передані в письмовій формі головуючому па сесії, направляє їх на обговорення в постійні комісії та на розгляд відповідним державним та громадським організаціям і посадовим особам, контролює обов'язкове і своєчасне повідомлення про результати розгляду;

- забезпечує своєчасне доведення рішень районної ради до виконавців, організовує контроль за їх виконанням:

- надає практичну і методичну допомогу постійним комісіям районної ради у розгляді питань в межах їх компетенції, виробленні і прийнятті рекомендацій, організації їх виконання;

- аналізує діяльність постійних комісій, вносить пропозиції по поліпшенню їх роботи;

- організовує роботу депутатів районної ради, надає їм допомогу у здійсненні ними своїх повноважень, забезпечує їх необхідною інформацією, сприяє їм у проведенні звітів перед виборцями, в організації прийому громадян;

- забезпечує гласність в роботі районної ради, її постійних комісій, депутатів, здійснює публікацію в пресі, на радіо рішень ради, розпоряджень голови ради, роз'яснень офіційних документів районної ради;

- забезпечує роботу по проведенню відповідно до законодавства референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;

- організує повсякденну роботу виконавчого апарату районної ради, аналізує діяльність структурних підрозділів апарату, готує пропозиції голові районної ради по вдосконаленню структури апарату, здійснює заходи щодо покращання роботи апарату:

- відповідає за здійснення виконавчим апаратом організаційного, правового, інформаційного, аналітичного, матеріально-технічного забезпечення діяльності районної ради, її органів та депутатів;

- за дорученням голови районної ради представляє раду у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністрацією підприємств, організацій і громадянами, а також у зовнішніх відносинах відповідно законодавства;

- здійснює інші повноваження, передбачені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", та вирішує інші питання, доручені головою районної ради.

Розділ V

Постійні комісії районної ради та тимчасові контрольні комісії районної ради

Постійні комісії районної ради

Стаття134. Постійні комісії районної ради є органами районної ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до їх відання, здійснення контролю за виконанням рішень районної ради.

Стаття135. Постійні комісії обираються районною радою на строк її повноважень у складі голови і членів комісії. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією.

Стаття136. До складу постійних комісій ради не можуть бути обрані голова районної ради та заступник голови районної ради.

Стаття137.Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

Стаття138. Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження відповідною радою, готують висновки з цих питань.

Стаття139. Постійні комісії за дорученням ради, голови, заступника голови районної ради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді органів, а також з питань, віднесених до відання ради, місцевих державних адміністрацій, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках-на розгляд районної ради; здійснюють контроль за виконанням рішень ради.

Стаття140.Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філіалів і відділень необхідні матеріали і документи.

Стаття141.Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об»єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організовує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.

Стаття142.Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і є правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як половина від загального складу комісії.

Стаття143.За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії. Висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Стаття144.Рекомендації постійних комісій підлягають обов'язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.

Стаття145.Постійна комісія для вивчення питань, розробки проектів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за ініціативою комісії, а також за дорученням ради її голови, відповідно заступника голови районної ради розглядатися постійними комісіями спільно. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій.

Стаття146. Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею.

Стаття147.Перелік, функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначаються регламентом відповідної ради та Положенням про постійні комісії, що затверджується радою з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо реалізації повноважень ради у здійсненні державної регуляторної політики постійними комісіями відповідної ради.

Тимчасові контрольні комісії районної ради

Стаття148. Тимчасові контрольні комісії районної ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до її повноважень місцевого самоврядування. Контроль комісії подають звіти і пропозиції на розгляд районної ради.

Стаття149. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії районної ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу ради.

Стаття150. Засідання тимчасових контрольних комісій районної ради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з її роботою.

Стаття151. Повноваження тимчасової контрольної комісії районної ради припиняються з моменту прийняття районною радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень районної ради.

Розділ VI

Президія районної ради

Стаття152. Районна рада може утворювати президію ради.

Президія районної ради є дорадчим органом районної ради, який попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, що передбачається внести на розгляд районної ради. Президія ради може приймати рішення, які мають дорадчий характер.

Стаття153. До складу президії районної ради входить голова районної ради, голова районної державної адміністрації, відповідно заступник голови районної ради, голови постійних комісій районної ради, уповноважені представники депутатських фракцій і груп.

Стаття 154. Президія районної ради діє на основі Положення про неї. що затверджується

районною радою.

Стаття155. Президія районної ради підзвітна районній раді. Ухвалені нею рішення мають дорадчий характер, приймається простою більшістю голосів від загального складу президії і підписується головою районної ради.

Стаття156. Засідання президії районної ради скликаються головою ради в міру необхідності

і є правомочними, якщо в них бере участь не менш як дві третини її складу. Засідання веде голова, а в разі його відсутності-заступник голови ради.

Стаття157. У засіданнях президії мають право брати участь депутати районної ради, які не входять до її складу. За запрошенням голови ради у засіданнях президії можуть брати участь народні депутати України, голова та заступник голови райдержадміністрації, керівники їх відділів та управлінь, міські, сільські голови та голова селищної ради, представники політичних партій та громадських організацій.

Стаття158. Президія районної ради здійснює такі повноваження:

- Узгоджує пропозиції до проекту плану роботи районної ради;

- Попередньо готує пропозиції і рекомендації з питань, які передбачається внести на розгляд ради;

- Координує діяльність постійних комісій, депутатів та підготовці питань, які передбачається внести на розгляд сесії;

- Сприяє постійним комісіям і депутатам у здійсненні ними своїх повноважень, здійснює контроль за реалізацією пропозицій і зауважень депутатів, висловлених на сесіях ради та виконанням рішень, прийнятих по запитах депутатів;

- Контролює хід виконання рішень районної ради та розглядає питання в міжсесійний період;

- Вивчає та вносить пропозиції щодо взаємодії районних ради з органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, трудовими колективами, об'єднаннями громадян у розв'язанні питань місцевого значення.

Стаття159. Президія районної ради може утворювати тимчасові комісії з числа депутатів та спеціалістів для вивчення питань порядку денного сесії, підготовки висновків і пропозицій, проектів рішень ради. Після надання звіту ці комісії закінчують свої повноваження.

Стаття160. Організаційно-методичне, правове, матеріально технічне і інформаційне обслуговування президії районної ради та забезпечення її функціонування здійснює виконавчий апарат районної ради.

Розділ VII

Виконавчий апарат районної ради

Стаття161.Виконавчий апарат районної ради забезпечує здійснення районною радою повноважень, наданих їй Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад ", "Про службу в органах місцевого самоврядування" та іншими законами.

Стаття162.Виконавчий апарат районної ради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності районної ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню районною радою взаємодії і зв'язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування.

Стаття163. Виконавчий апарат районної ради утворюється районною радою.

Стаття164.Структура і чисельність виконавчого апарату, витрати на його утримання затверджуються районною радою за поданням голови районної ради.

Стаття165.Керівників та інших працівників структурних підрозділів виконавчого апарату районної ради призначає і звільняє голова районної ради.

Стаття166. Виконавчий апарат районної ради за посадою очолює голова районної ради.

Стаття167.Виконавчий апарат районної ради керується в своїй роботі Конституцією України, Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", іншими законами України, рішеннями районної ради, розпорядженнями голови районної ради, Регламентом районної ради, Положеннями про виконавчий апарат, відділи виконавчого апарату та посадовими інструкціями, затвердженими головою районної ради або його заступником. Перевибори керівників ради не є підставою для припинення служби посадовими особами виконавчого апарату ради, крім працівників патронатної служби.

Анонси

Дмитрівська селищна рада оголошує конкурс на заміщення вакантної посади начальника бухгалтерського о…

Дмитрівська селищна рада оголошує конкурс на заміщення вакантної посади начальника бухгалтерського обліку та звітності-головний бухгалтер Дмитрівської селищної ради.  Вимоги до кандидатів: осві... Далі...

11 груд. 2020, 14.54

Дмитрівська селищна рада оголошує конкурс на заміщення вакантної посади спеціаліста відділу земельни…

Дмитрівська селищна рада оголошує конкурс на заміщення вакантної посади спеціаліста відділу земельних відносин, комунального майна та житлово-комунального господарства Дмитрівської селищної ради. ... Далі...

11 груд. 2020, 14.52

Дмитрівська селищна рада оголошує конкурс на заміщення вакантної посади спеціаліста відділу освіти Д…

Дмитрівська селищна рада оголошує конкурс на заміщення вакантної посади спеціаліста відділу освіти Дмитрівської селищної ради.  Вимоги до кандидатів: освіта вища, за освітньо-кваліфікаційним рі... Далі...

11 груд. 2020, 14.49

Архів анонсів

Вітання

Записи відсутні!

Всі вітання

Банер

Виправлення помилок

Якщо ви знайшли помилку на сайті, будь-ласка виділіть її та натисніть сполучення клавіш, Ctrl+Enter.

Система Orphus