У К Р А Ї Н А
ГАЙВОРОНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
БАХМАЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
( Перша сесія сьомого скликання)
Р І Ш Е Н Н Я
« 10 » листопада 2015 року
с. Гайворон
Розглянувши проект регуляторного акту Гайворонської сільської ради «Про затвердження мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб» матеріали аналізу регуляторного впливу регуляторного акту, керуючись статтями 34 та 35 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», сільська рада вирішила:
1. Проект регуляторного акту Гайворонської сільської ради «Про затвердження мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб» разом із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднити у відповідності до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою одержання зауважень та пропозицій. (Проект додається).
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету, фінансів, земельних відносин, соціально-економічного розвитку території сільської ради
Сільський голова В.Б.Бойко
Аналіз регуляторного впливу
Проекту рішення Гайворонської сільської ради «Про затвердження мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб»
1. Визначення проблеми
Постанова КМУ від 29.12.2010року №1253 „Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб", пп 170.1.2 п 170.1 ст. 170 Податкового Кодексу України від 02.12.ю2010 № 2755- VІ із змінами та доповненнями, Закон України „Про місцеве самоврядування в Україні", Наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №252 від 02.10.2015 „Про затвердження єдиного класифікатора житлових будинків залежно від якості житла та наявного інженерного обладнання на 2016 рік ".
Проблема полягає в необхідності встановлення ставки мінімальної вартості оренди нерухомого майна фізичних осіб.
На підставі всебічного аналізу місцевих податків і зборів проблему передбачається вирішити шляхом державного регулювання - прийняття рішення «Про затвердження мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб».
Вказану проблему не можна розв'язати за допомогою ринкових механізмів,тому що, відповідно до діючого законодавства, ставки мінімальної вартості оренди нерухомого майна фізичних осіб затверджуються сільською радою.
2. Очікувані результати
Очікуваним результатом прийняття запропонованого регуляторного акту є впорядкування ставки мінімальної вартості оренди нерухомого майна фізичних осіб.
3. Цілі державного регулювання
Впорядкування регуляторного акту дозволить забезпечити реалізацію державної політики в податковій сфері, спрямовану на поповнення доходної частини державного бюджету.
4. Визначення альтернативних способів досягнення зазначених цілей
Перша альтернатива – за умови збереження існуючого механізму справляння ставки мінімальної вартості оренди нерухомого майна фізичних осіб порушує чинне законодавство України.
Друга альтернатива – впорядкування виду та механізмів справляння ставки мінімальної вартості оренди нерухомого майна фізичних осіб сприятиме наповненню сільського бюджету.
5. Механізм розв'язання проблеми
Відповідно до Податкового кодексу України органам місцевого самоврядування надано право самостійно встановлювати та визначати порядок сплати ставки мінімальної вартості оренди нерухомого майна фізичних осіб відповідно до переліку і в межах встановлених граничних розмірів ставок.
Вирішення проблеми, зазначеної в п.1 цього Аналізу, повинно здійснюватися шляхом прийняття рішення сільської ради «Про затвердження мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб» з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Розробка проекту рішення сільської ради здійснювалася за принципами :
- доцільність ;
- прозорість;
- ефективність;
- передбачуваності.
Механізми і заходи, які забезпечують розв'язання визначеної проблеми:
- отримання пропозицій від фізичних та юридичних осіб щодо виду та ставок оподаткування;
- підготовка відповідного проекту рішення та розгляд його на сесії сільської ради.
Даний регуляторний акт мотивує суб'єктів господарювання виконувати встановлені вимоги тому,що:
- положення даного акту прості;
- чітко врегульовані права та обов'язки суб'єктів, на яких поширюється вказаний акт;
- вартість виконання вимог, встановлених актом нижча, ніж вартість ухилення від виконання таких вимог.
6. Обгрунтувати можливість, досягнення встановлених цілей
Прийняття зазначеного регуляторного акта повністю забезпечує досягнення цілей, передбачених пунктом 3 цього Аналізу.
Впровадження рішення сільської ради «Про затвердження мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб» після його прийняття має здійснюватися :
1) сільською радою у частині прийняття рішення та його оприлюднення;
2) Державною податковою інспекцією у Бахмацькому районі, на яку покладено контроль за справлянням ставки мінімальної вартості оренди нерухомого майна фізичних осіб до місцевого бюджету.
Запропоновані механізми справляння ставки мінімальної вартості оренди нерухомого майна фізичних осіб відповідають вимогам діючих нормативно –правових актів.
У сільської ради та суб'єктів господарювання є всі можливості та ресурси впровадження та виконання даного регуляторного акта, а саме:
- діючі законодавчі акти надають право органам місцевого самоврядування приймати зазначене рішення;
- суб'єкти господарювання мають право у встановленому законом порядку платити податки, які передбачені даним рішенням;
- представники податкових органів мають право контролювати сплату податків.
На досягнення цілей у разі прийняття цього рішення можуть вплинути такі негативні зовнішні факти,як :
- неналежне справляння та сплата ставки мінімальної вартості оренди нерухомого майна фізичних осіб ;
- зміна діючого законодавства.
Позитивним фактом є збільшення надходжень коштів до місцевого бюджету, які можуть використовуватися на задоволення суспільних благ.
7. Визначення очікуваних результатів
Застосування вказаного проекту регуляторного акту надасть можливість:
Аналіз вигод та витрат
вигоди витрати
сфера інтересів держави
1.Збільшення обсягів надходжень до сільського бюджету
Додаткові витрати сільського бюджету відсутні
2. Зменшення бюджетних видатків на соціальні потреби
3. Розвиток інфраструктури сільської ради
Сфера інтересів суб'єктів господарювання
розвиток інфраструктури сільської ради Обов'язкові платежі податкового характеру
Сфера інтересів громадян
Вирішення частини соціальних проблем за рахунок зростання дохідної частини сільського бюджету
8. Строк дії регуляторного акту
Рішення сільської ради « Про затвердження мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб» є регуляторним актом, який поширюється на широке коло осіб, є загальнообов'язковим до застосування на території сільської ради.
Строк дії його не обмежено коротким періодом ( до внесення змін в законодавчі, нормативні акти та рішення сільської ради).
9. Показники результативності регуляторного акту
Прогнозними показниками результативності дії цього регуляторного акту:
1) збільшення надходжень до бюджету;
2) підвищення податкової культури, збільшення суспільних благ.
10.Заходи з відстеження результативності регуляторного акту
Повторне відстеження результативності дії регуляторного акту здійснюється через рік з дня набрання чинності акту.
Голова постійної комісії Гайворонської
сільської ради з питань Горлач В.М.
бюджету, фінансів, земельних відносин,
соціально-економічного розвитку території
сільської ради
Проект рішення
У К Р А Ї Н А
ГАЙВОРОНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
БАХМАЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
/ сесія сьомого скликання /
Р І Ш Е Н Н Я
від року
с. Гайворон
На виконання Постанови від 29.12.2010року №1253 „Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб", керуючись Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні", Податковим Кодексом України, Наказом Міністерства регіонального будівництва та житлово-комунального господарства України № 252 від 02.10.2015 року „Про прогнозні середньорічні показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України на 2016 рік", Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №215 від 30.09.1998р. „Про затвердження єдиного класифікатора житлових будинків залежно від якості житла та наявного інженерного обладнання" сільська рада вирішила:
1.Затвердити на 2016 рік розмір мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна в залежності від функціонального використання об'єкта нерухомого майна, що надається в оренду фізичними особами згідно додатку (додається).
2. Рішення двадцять дев'ятої сесії Гайворонської сільської ради шостого скликання від 01 грудня 2014 року „Про затвердження мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб" з 01 січня 2016 року відмінити.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету, фінансів, земельних відносин, соціально-економічного розвитку території сільської ради.
Сільський голова В.Б.Бойко
від року
Р О З Р А Х У Н О К
мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна, що надається в оренду фізичними особами:
Визначення мінімальної вартості місячної оренди 1 м2 загальної площі нерухомого майна визначається за формулою:
Р нерух.(гривень/кв.метрів) = Р новозбуд. (гривень/кв.метрів)
хФ
К новозбуд. х 12
де Р нерух.(гривень/кв.метрів) – мінімальна вартість місячної оренди 1 м2 загальної площі нерухомого майна у гривнях;
Р новозбуд. (гривень/кв.метрів) – середня вартість 1 м2 новозабудованого об'єкта (з урахуванням ПДВ) у гривнях;
Р новозбуд. (гривень/кв.метрів) = 8212 грн., опосередкована вартість спорудження житла у Чернігівській області затверджена Наказом Міністерства регіонального будівництва та житлово – комунального господарства України № 252 від 02.10.2015 року.;
Ф – функціональне використання об'єкта нерухомості майна, який у разі його використання для провадження виробничої діяльності дорівнює 2, іншої комерційної діяльності – 3, некомерційної діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб – 1;
К новозбуд. – коефіцієнт окупності об'єкта у разі надання його в оренду, що відповідає проектному строку його експлуатації дорівнює 75 років.
1. Розмір мінімальної вартості місячної оренди 1 м2 загальної площі нерухомого майна, яке використовується для провадження виробничої діяльності:
8212 грн./м2
Х 2 = 18.25грн./м2
75 х 12
2.Розмір мінімальної вартості місячної оренди 1 м2 загальної площі нерухомого майна, яке використовується для іншої комерційної діяльності:
8212 грн./м2
Х 3 = 27.40грн./м2
75 х 12
3. Розмір мінімальної вартості місячної орендної плати 1 м2 загальної площі нерухомого майна, яке використовується для некомерційної діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб:
8212 грн./м2
= 9.12 грн./м2
75 х 12
Сільський голова В.Б.Бойко